Tek Kafa Kapıtone Makinası

Kategori: Genel | 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER   BERMAKİNA SANAYİ

– 1800 ilmek/dk. maksimum hız, tavsiye edilen sürekli çalışma hızı 1600 ilmek/dk.

– Kapitone için özelleştirilmiş baskı ayak sistemi sayesinde en kalın malzemelerde dahi 21 (Nm 130) ile 24 (Nm 180) arası incelikte iğne ile sorunsuz dikiş

– Büyük çağanoz (KRT-132 / 133) kullanımı

– Standart 195 x 165 cm dikiş alanı. Yatak örtüsü ve yorgan kapitonesi için özel ölçülerde makina imalatımız mevcuttur

– Kolay kullanım, grafiksel operatör arayüzü

– Sınırsız desen; dairesel, doğrusal, köşeli, atlamalı her türlü şekil dikebilme

– Kendi özel desenlerinizi dikme imkanı. AutoCAD(R) (DXF) dosyalarını hiçbir dönüştürme işlemine tabi tutmaksızın, doğrudan desen olarak USB üzerinden yükleyebilme

– Atlama öncesi ve sonrası dikiş kilitleme

– Üst veya alt ip koptuğunda / bittiğinde otomatik durma

– Desen büyütme, küçültme, yatay ve dikey olarak birbirinden bağımsız sündürme

– İlmek boyunu 2 ila 10mm arası ayarlayabilme.

– 4 buton + Joystick ile basit kullanım

– 3 eksen koordinasyonu sayesinde her noktada eşit ilmek boyu; köşelerde ilmeklerde sıklaşma veya seyrelme olmaz. Keskin dönüşlerde makine hızını otomatik olarak ayarlar, savrulmayı ve desen bozulmalarını engeller.

– Kanepe / koltuk desenlerinde desenin sırt ve oturum bölümleri ayrı ayrı bağımsız olarak ölçülendirilebilir. Diğer bir deyişle tek bir deseni hem 55 + 55 cm’lik hem de 55 + 45 cm’lik kanepeye / koltuğa tam olarak oturtabilirsiniz.

– Bir bağlamada 1, 2 veya 3 adet tekli koltuğu istenilen ara boşluklarla dikebilme.

– Gergi bezi dikme; Makine deseni diktikten sonra gergi bezini dikmek üzere posizyon alır ve kendini stoplar. Operatör gergi bezini taktıktan sonra start butonuna basar böylece makine gergi bezini diker ve sonrasında park pozisyonuna geçer. Gergi bezi desenden bağımsız olarak uzunluğu ayarlanabilir veya isteğe bağlı olarak tamamen iptal edilebilir.

– Gelişmiş kumaş gerdirmeli çerçeve sistemi; Uzun kenar mandalları tek koldan tek hamlede kapanır. Uzun kenar mandallarının uçları birbirine çubuk ile bağlıdır. Böylece uzun kenarlarda kumaş komple kıstırlır, mandallar arası gevşeklik sorunu olmaz ve desen son derece düzgün çıkar (Bkz. Foto Galeri). Ayrıca bu çerçeve sisteminde üçgen gerdirme mekanizması mevcuttur, bu ise ürün kalitesini artırırken zaman tasarrufu da sağlamaktadır. Çerçeve sistemimiz ayrıca en ve boy ayarlıdır.

– Makinanın rayları terazi ayaklı ve yükseklik ayarlıdır. Ray sistemi güçlü profillerden boşluksuz çalışacak şekilde imal edilmiştir.

– Makinayı kumanda eden program herhangi bir arızaya sebebiyet vermemek için basınçlı hava bağlanmadan, dikiş kafası tam olarak oturmadan, çerçeve kilitlenmeden start almaz. Dikiş yaparken kafayı kaldırmaya veya çeçeve kilitlerini açmaya izin vermez.

– İğne soğutma havası sadece makine çalışırken üfler. Bu hem hava tasarrufu sağlar hem ip kopmalarında iğneye ip takılmasını kolaylaştırır.

– Yükseklik ayarlı, tek butonla çalışan otomatik hazırlama tablası

– Sade ve sorunsuz mekanik ve elektronik sistem

– Türkiye’nin her yerine 24 saat içerisinde servis

– 2 yıl garanti

BERMAKİNA SANAYİ

Takip Et admin:

Son yazıları

Bir Yanıt

  1. Merhaba,

    Ben yorgan imalatı işine çok yeni başlayan biri olarak, kapitone makinası ve kapitone kesimi yapabileceğim basit bir sistem arayışındayım. Bu durumda hangi makineyi öneririsiniz ?

    Yardımlarınız ricasıyla

Bir Cevap Yazın